O platformie krok po kroku

 

INSTRUKCJA JAK KORZYSTAĆ Z PLATFORMY

Jeżeli chcesz sprawdzić działanie platformy:

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONCIE DARMOWYM

rejestracja skrócona , tylko wymagane pola oraz akceptacja regulaminu i masz automatycznie dostęp do większości funkcji opisanych poniżej w punkcie ZASADY KORZYSTANIA Z PLATFORMY

a w roku 2015:

- Rejestracja  na Platformie GRATIS!

- Składanie Ofert GRATIS!

- Wprowadzanie Zapytań Ofertowych GRATIS!

- Powiadomienia o ofertach GRATIS !

Jeżeli chcesz dokonywać transakcji kupna-sprzedaży

Przejdź do rejestracji pełnej wraz z akceptacją regulaminu.

Po  potwierdzeniu twego adresu i wpłacie opłaty serwisowej na nasze konto otrzymasz dostęp do wszystkich funkcji na okres zgodny opłatą cennikową od dnia rejestacji pełnej. Po zakończeniu okresu opłaconego- powracasz do ograniczonej wersji dostępu.

Przedłużenie pełnego dostępu nie wymaga ponownej rejestracji jedynie kolejnej opłaty i informacji mailowej na jaki okres dostęp ma być przedłużony

wszelkie nformacje prosimy przesyłać na adres biuro@link-oil.eu

ZASADY KORZYSTANIA Z PLATFORMY

 1. INFORMACJE WSTĘPNE
 2. SEGREGOWANIE
 3. CHCESZ KUPIĆ
 4. NIE ZNALAZŁEŚ OFERTY
 5. CHCESZ SPRZEDAĆ
 6. BRAK PRODUKTU W KATALOGU 

INFORMACJE WSTĘPNE

Przed każdą nową operacją wyszukiwania wykonaną na Platformie, pamiętaj o wciśnięciu przycisku „Wyczyść pola formularza”!

Obserwowanie produktu - przyciśnij gwiazdkę obok nazwy produktu. Będziesz otrzymywać informacje poprzez email o każdej Ofercie lub Zapytaniu Ofertowym dotyczącym obserwowanego produktu na Platformie. Można również obserwować całą markę.

  SEGREGOWANIE (Ofert, Zapytań Ofertowych, Listy Produktów),   według:

 • Marki (nazwy producenta)
 • Opakowania - (wpisujemy wielkość opakowana w oba okienka np. od 1 do 1 co pozwala na wyszukanie wyłącznie opakowań konfekcjonowanych 1L i 1 KG lub np. od 180 do 211, uzyskujemy informacje o beczkach konfekcjonowanych w tym zakresie litrażu/wagi
 • Lepkości - SAE/NLGI/lub VG
 • Przedziału cenowego za opakowanie
 • Kraj pochodzenia Oferty
 • Funkcji zaawansowanych: 
  • Specyfikacje API
  • Specyfikacje ACEA
  • Przeznaczenie

Oferty i Zapytania Ofertowe SĄ AKTYWNE PRZEZ 45 dni, a następnie wygasają i są automatycznie usuwane.

UCZESTNIK o fakcie wygaśnięcia jest informowany mailowo.

Ceny podawane są w wartościach netto za opakowanie jednostkowe tj. za sztukę np.: beczka 209 L – 1387,76 zł.

 CHCESZ KUPIĆ -  WEJDŹ W "OFERTY SPRZEDAŻY"

  System pokaże wszystkie aktualne Oferty Sprzedaży.

 1. Po znalezieniu interesującej Oferty, kliknij na wybraną linię.
 2. Zaznacz ilość produktu jaką chcesz kupić.
 3. Jeżeli cena odpowiada twoim oczekiwaniom –  kliknij na przycisk KUPUJ. Decyzja KUPUJ oznacza akceptację wszystkich zapisów oferty i nie ma możliwości  jej wycofania!
 4. Jeśli jesteś zainteresowany produktem, ale Oferta nie odpowiada twoim oczekiwaniom kliknij NEGOCJUJ; otrzymasz możliwość zaproponowania ceny jaką jesteś skłonny zapłacić. W okienku "Twój komentarz" uzasadnij swoje oczekiwania np.: cena z dostawą nie wyższa niż ..00..pln, lub regularne dostawy miesięczne w ilości ..00.00 kg w cenie maksymalnej ..00.00 zł za beczkę.
 5. Sprzedający zostanie powiadomiony drogą mailowa o decyzji zakupu oferowanego produktu lub opcji negocjacji. W ciągu 5 dni Sprzedający/Oferujący musi potwierdzić lub odrzucić propozycję kupna. W tym czasie Oferta nie jest widoczna dla innych użytkowników. Po odrzuceniu propozycji kupna Oferta wraca na listę ofert.
 6. Oferujący/Sprzedający jest informowany o danych firmy Kupującej/Negocjującej, samemu pozostając anonimowym do momentu ostatecznej akceptacji propozycji kupna. W przypadku odrzucenia propozycji dane firmy Oferującej/Sprzedającej pozostają nieujawnione.
 7. Po potwierdzeniu przez Oferującego/Sprzedającego zgody na warunki sprzedaży, Kupujący otrzymuje informację o firmie Oferującej/Sprzedającej.
 8. Kolejne kroki dotyczące uzgodnienia szczegółów transakcji uzgadniane są poza Platformą przez uczestników transakcji.

 Operacje Zakupu nie podlegają żadnym opłatom prowizyjnym.

Ograniczenie Regulaminowe : Użytkownik zarejestrowany tylko jako  Kupujący ma ustaloną przez system minimalną wartość zakupu. Transakcja jest akceptowana, jeżeli jej wartość jest wyższa niż 100 PLN netto! 

NIE ZNALAZŁEŚ OFERTY  POSZUKIWANEGO PRODUKTU – WEJDŹ  W "ZAPYTANIA OFERTOWE"

Znajdź na liście produktów poszukiwany przez Ciebie produkt; kliknij w linię z właściwym rodzajem opakowania i zaznacz : "Zapytanie ofertowe" oraz wpisz ilości i uwagi dotyczące twoich warunków transakcji.  Kliknij „Zapisz”.

Twoje Zapytanie Ofertowe zostaje dodane do listy, a uczestnicy obserwujący produkt/markę są o nim powiadamiani.

Odpowiedzią na Twoje Zapytanie Ofertowe będzie złożona Oferta. Oferta ta będzie widoczna dla wszystkich, a Ty jesteś o niej powiadamiany osobno poprzez maila.

Okienko OPIS umożliwia umieszczenie dodatkowych informacji np. dotyczących preferowanego  rodzaju dostawy lub akceptowanego odpowiednika (np.  w przypadku produktów przemysłowych). 

CHCESZ SPRZEDAĆ - SKŁADANIE OFERT

Wejdź w Listę Produktów. Wybierz produkt korzystając z opcji Segregowania. Zaznacz "Oferta", Ilości Oferowane, Ilość Minimalną, opcję Terminu Płatności i Opłaty Akcyzy. Dodaj ewentualnie uwagi dotyczące np.: stanu produktu i opcje transportową.

Kliknij "Zapisz"

Twoje oferty są widoczne dla wszystkich uczestników Platformy, a UŻYTKOWNICY obserwujący Produkt/Markę są o nim powiadamiani osobno. 

Oferty sprzedaży zaakceptowane przez KUPUJĄCEGO podlegają opłatom prowizyjnym zgodnie z regulaminem Platformy LINK-OIL!

BRAK PRODUKTU NA LIŚCIE PRODUKTÓW

Wejdź do Katalogu Produktów. Kliknij w okienko Zgłoś Brak Produktu. Wpisz produkt który Cię interesuje: nazwa produktu, producent, lepkość i inne posiadane przez Ciebie dane techniczne. Kliknij Wyślij. Administrator systemu wprowadzi do Katalogu Produktów interesujący Cię produkt